• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, szczególnie w wielkich skupiskach miejskich. Takie doniesienia są bardzo niepokojące. Wszyscy, którzy nawet odrobinę myślą dalekosiężnie są zobowiązani przyznać, że taki problem nie powinien być bagatelizowany. Jeżeli każdy rozważył w jaki sposób może osobiście przyłożyć się do zredukowania tworzenia zanieczyszczeń, to kłopot w dużej mierze zostałby rozpracowany. Co należałoby wziąć pod lupę? Pomyślmy czym ogrzewamy nasze domy?

Koks to bez dyskusji niebezpieczny opał. Jakim materiałem grzewczym można go zamienić? Słyszałeś o wspaniałych właściwościach brykietu oraz pelletu? Brykiet i pellet tworzony jest z odpadów drzewnych. Poddany przetworzeniu doskonale służy do palenia w kominku lub specjalnie zmodyfikowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie likwiduje się dodatkowych okolic lasu, raptem wykorzystuje się niepotrzebne skrawki. W takim układzie nie niszczymy środowiska! Materiały te odróżnia ogromna wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest bardzo czystym i praktycznym paliwem.

W sklepach internetowych można kupić pellet i brykiet zrobiony z różnorakich gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał wyprodukowany z wiórów drzewa dębowego.

Podsumowując przeanalizowane przypadki warto przypominać sobie o czystym powietrzu. Wówczas koniecznie dostosujemy materiał opałowy do obecnych instrukcji.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.