• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj piękno Norwegii

Jeśli ktoś chciałby wyjechać na wakacje do kraju w którym będzie mógł przede wszystkim podziwiać piękne krajobrazy, to Norwegia z całą pewnością jest dla niego jedną ze zdecydowanie najatrakcyjniejszych propozycji. Kraj ów powszechnie zaliczany jest do najpiękniejszych miejsc na kuli ziemskiej, i trzeba przyznać, że w stwierdzeniu tym jest rzeczywiście sporo racji.
Norwegia jest krajem o niesamowicie wręcz urokliwym i jednocześnie zróżnicowanym środowisku naturalnym. W południowej jej części znajdziemy szczególnie potężne góry oraz legendarne fiordy, które należą do najpiękniejszych na świecie. Północna cześć kraju położona jest już w strefie polarnej, w związku z czym możemy podziwiać tam piękną tundrę, zaś w zimie również i zorzę polarną. Oprócz tego jest to niezwykle czysty kraj, przez co całe środowisko naturalne nie jest w nim narażone na jakiekolwiek zanieczyszczenia – będzie to zatem świetna propozycja dla każdego, bez względu na to, jak planujemy wykorzystać tu swój czas.
Naturalnie, w Norwegii znajdziemy również i wiele wspaniałych miast, takich jak zwłaszcza Oslo, jej stolica. Śmiało można zatem powiedzieć, że jest to świetne miejsce na najróżniejsze wakacyjne wyjazdy dla właściwie każdego z nas!

Categories: Turystyka

Comments are closed.